ZŠ  - 518 375 241

1. 6. - Fotografování tříd

2. 6. - Rádi sportujeme - projektový den pro 2. třídu

3. 6. - Rádi sportujeme - projektový den pro 4. třídu

3. 6. - Školní zralost z pohledu dětského psychologa - beseda pro rodiče předškoláků - od 15.30 v hudebně školy

9. 6. Rádi sportujeme - projektový den pro 1. třídu

11. 6. - Rádi sportujeme - projektový den pro 3. třídu

22. 6. - K RYBNÍKU S RYBÁŘEM - projektový den - 7. a 9. ročník

30. 6. - Ukončení školního roku

1. 7. - 31. 8. - Hlavní prázdniny

Co musí žák udělat nastanou-li skutečnosti, pro které se nemůže zúčastnit přijímacích zkoušek v daném termínu (např. onemocní)?

Uchazeč, který se pro vážné důvody k přijímací zkoušce nebo talentové zkoušce v určeném termínu nemůže dostavit, může nejpozději do 3 dnů po termínu stanoveném pro přijímací nebo talentovou zkoušku svoji neúčast řádně písemně omluvit řediteli školy (tím fakticky žádá o stanovení náhradního termínu pro její vykonání). Přijímací nebo talentová zkouška v náhradním termínu se může konat nejpozději do 1 měsíce po termínu konání řádné přijímací nebo talentové zkoušky.

Co když ztratím zápisový lístek

Platné znění vyhlášky č. 671/2004 Sb....

(5) V případě ztráty nebo zničení zápisového lístku vydává na základě písemné žádosti bez zbytečného odkladu orgán, který jej vydal, náhradní zápisový lístek. Součástí žádosti o vydání náhradního zápisového lístku je čestné prohlášení zákonného zástupce uchazeče nebo zletilého uchazeče, že původní zápisový lístek neuplatnil ani neuplatní ve střední škole; součástí čestného prohlášení zákonného zástupce nezletilého uchazeče je podpis uchazeče. Náhradní zápisový lístek se označuje před nadpisem zápisového lístku slovem „NÁHRADNÍ“.

Co když se nedostanu v 1. kole na žádnou školu

1) Můžete podat odvolání.

2) Ve druhém kole a dalších kolech př. řízení není omezen počet podaných přihlášek.

Bez umístění nezůstane nikdo - volných míst na školách je více než uchazečů.

Budou se pořádat druhá kola přijímacího řízení?

Druhá a další kola byla organizována již v předchozím modelu přijímacího řízení a lze očekávat, že budou využívána i nyní vzhledem k tomu, že školy budou muset počkat, jak se rozhodnou úspěšnější žáci z kola prvního, kteří se dostali na více škol než jednu. Ředitel školy může vyhlásit další kola přijímacího řízení k naplnění předpokládaného stavu žáků, které bude moci přijmout. Pro další kola přijímacího řízení se přijímací zkouška koná v termínech stanovených ředitelem školy, nejdříve však 14 dní po vyhlášení příslušného kola přijímacího řízení. Pozvánku k přijímací zkoušce pro další kola přijímacího řízení zasílá ředitel školy uchazečům nejpozději 7 pracovních dnů před termínem konání přijímací zkoušky. (Odpověď MŠMT)

Kolik přihlášek si bude moci žák podat v druhém kole přijímacího řízení?

Ve druhém a dalších kolech přijímacího řízení není i nadále počet přihlášek omezen; obdobně jako tomu bylo i v předcházejícím období. (Odpověď MŠMT)