iŠkola.cz - přihlášení

Akce školy

KVĚTEN

2. 5. Zápis dětí do mateřské školy - od 8 do 15 hodin

2. 5. Přednáška o záchraně opic v tropických deštných pralesích - 1. i 2. stupeň

3. 5. Jak na obra - divadelní představení pro děti MŠ

3. 5. Třídní schůzky od 16 hodin

9. 5. Přednáška o drogové závislosti - 8. a 9. ročník

10. 5. Školní výlet 5. třídy - zábavný park BRUNO

14. 5. Školní výlet 1. třídy - ZOO Lešná

14. 5. Poznávací zájezd do Vídně + návštěva rakouské školy - 2. stupeň

14. 5. Zahájení Klubu maminek v MŠ - od 10 - 11.15 (další termíny 21.5., 28.5., a 4.6)

15. 5. Šípková Růženka - muzikálové představení pro děti MŠ + 1. a 2. třída - sál sokolovny v Hovoranech

15. a 17. 5. Sběr starého papíru - od 13 do 16 hodin na parkovišti u tenisových kurtů

16. 5. Návštěva úřadu práce + Masarykova muzea v Hodoníně - 8. ročník

16. 5.  Český den proti rakovině - prodej kytiček

18. 5.  Fotografování tříd ZŠ

23. 5.  Fotografování tříd MŠ - od 9 hodin

29. 5. Pipi Dlouhá punčocha - divadelní představení v divadle Radost Brno - 3. - 5. ročník

29. 5. Exkurze na výstavu Cosmos Discovery v Brně - 9. B

30. 5.  Školní výlet 6. A a 6. B - pamětihodnosti Brna

Co musí žák udělat nastanou-li skutečnosti, pro které se nemůže zúčastnit přijímacích zkoušek v daném termínu (např. onemocní)?

Uchazeč, který se pro vážné důvody k přijímací zkoušce nebo talentové zkoušce v určeném termínu nemůže dostavit, může nejpozději do 3 dnů po termínu stanoveném pro přijímací nebo talentovou zkoušku svoji neúčast řádně písemně omluvit řediteli školy (tím fakticky žádá o stanovení náhradního termínu pro její vykonání). Přijímací nebo talentová zkouška v náhradním termínu se může konat nejpozději do 1 měsíce po termínu konání řádné přijímací nebo talentové zkoušky.

Co když ztratím zápisový lístek

Platné znění vyhlášky č. 671/2004 Sb....

(5) V případě ztráty nebo zničení zápisového lístku vydává na základě písemné žádosti bez zbytečného odkladu orgán, který jej vydal, náhradní zápisový lístek. Součástí žádosti o vydání náhradního zápisového lístku je čestné prohlášení zákonného zástupce uchazeče nebo zletilého uchazeče, že původní zápisový lístek neuplatnil ani neuplatní ve střední škole; součástí čestného prohlášení zákonného zástupce nezletilého uchazeče je podpis uchazeče. Náhradní zápisový lístek se označuje před nadpisem zápisového lístku slovem „NÁHRADNÍ“.

Co když se nedostanu v 1. kole na žádnou školu

1) Můžete podat odvolání.

2) Ve druhém kole a dalších kolech př. řízení není omezen počet podaných přihlášek.

Bez umístění nezůstane nikdo - volných míst na školách je více než uchazečů.

Budou se pořádat druhá kola přijímacího řízení?

Druhá a další kola byla organizována již v předchozím modelu přijímacího řízení a lze očekávat, že budou využívána i nyní vzhledem k tomu, že školy budou muset počkat, jak se rozhodnou úspěšnější žáci z kola prvního, kteří se dostali na více škol než jednu. Ředitel školy může vyhlásit další kola přijímacího řízení k naplnění předpokládaného stavu žáků, které bude moci přijmout. Pro další kola přijímacího řízení se přijímací zkouška koná v termínech stanovených ředitelem školy, nejdříve však 14 dní po vyhlášení příslušného kola přijímacího řízení. Pozvánku k přijímací zkoušce pro další kola přijímacího řízení zasílá ředitel školy uchazečům nejpozději 7 pracovních dnů před termínem konání přijímací zkoušky. (Odpověď MŠMT)

Kolik přihlášek si bude moci žák podat v druhém kole přijímacího řízení?

Ve druhém a dalších kolech přijímacího řízení není i nadále počet přihlášek omezen; obdobně jako tomu bylo i v předcházejícím období. (Odpověď MŠMT)